HOMEPAGE

Usilujeme o odzbrojení na úrovni činů i na úrovni uvažování

Chceš se zapojit nebo se zeptat? Napiš nám.

odzbrojovka@nesehnuti.cz

Aktuálně:

Die in happening proti veletrhu IDET 2019

Země posetá mrtvými. Naštěstí jen jako. Před branami výstaviště se dnes dopoledne sešli aktivisté z Nesehnutí. Protestním happeningem chtějí vyjádřit nelibost nad konáním veletrhu vojenské techniky IDET, který se od středy do pátku koná na brněnském výstavišti. Happeningem chtějí upozornit […]

Idet 2015

Několik smrtek dnes zavítalo před brněnské výstaviště, které po dvou letech opět poskytuje své prostory obchodníkům se zbraněmi a armádním delegacím z různých zemí světa. Veletrh IDET je zde prezentován jako výkladní skříň českého zbrojařského průmyslu a má sloužit k […]

Přečti si další

Naše vize

Svobodná a bezpečná společnost nevzniká ze společnosti militarizované, ale je její alternativou. Cesta k bezpečí všech nevede přes opevňování hranic, zbrojení a oklešťování lidských práv, ale přes dialog a jednání ve prospěch spravedlnosti a rovnosti.

Zasazujeme se o mírové soužití založené na respektujícím, konstruktivním a udržitelném řešení konfliktů. Usilujeme o odzbrojení nejen na úrovni činů, ale také na úrovni uvažování. Prosazujeme kulturu nenásilí.

Více o Odzbrojovce

Odzbrojovka ve spojení se světem

Antimilitaristické snahy na území České republiky nestačí k vytvoření udržitelného míru ve světě. Proto spojujeme síly s aktivními lidmi a organizacemi z celého světa a v globálním měřítku společně dohlížíme na militarizaci a obchod se zbraněmi.

Jsme členy mezinárodních sítí European Network Against Arms trade, War Resisters’ International a Social Watch ČR.

Více o našich sítích